. . . . . .


aktualności
autor
obiekty
rzeczy
wnętrza
kontakt

fotolog

instagram

ENG
Patuszyńska for Peter Marino/ PapFormy i NonFormy (2013)

fot Sandra Bauknecht
PapFormy i NonFormy w paryskim Maison Guerlain.

Pod koniec listopada 2013 roku w Paryżu otwarto świeżo odremontowany Maison Guerlain - wieloletnią siedzibę perfumiarskiego giganta i flagowy salon. Taka rewolucja przydarzyła się słynnemu "Le 68" przy Champs- Elysees dopiero po raz drugi w jego stuletniej historii. Wystrojem i projektem wnętrz zajęła się nowojorska pracownia architekta Petera Marino, który do współpracy przy stworzeniu serii porcelanowych naczyń zaprosił Monikę Patuszyńską.

"Jak się zaczęło? Nonkonformistycznie…" – śmieje się projektantka- "Zaczęło się kilka lat temu, kiedy odmówiłam Peterowi Marino wykonania replik ceramicznych lamp argumentując, że szkoda mi czasu na wykonywanie nie moich projektów. Minęło kilka lat i pojawili się w moim życiu jeszcze raz- z propozycją wykonania grupy dużych form dla Maison Guerlain zostawiając mi całkowicie wolną rękę. W tej chwili powstaje druga seria podobnych obiektów, tym razem przeznaczonych do biura Petera Marino w Nowym Jorku."

Peter Marino jest architektem od lat kojarzonym z najbardziej luksusowymi markami modowymi, w świecie mody jest najbardziej wpływowym i prawdopodobnie najbardziej ekstrawaganckim projektantem wnętrz. Jest odpowiedzialnym za wygląd salonów takich gigantów jak Chanel, Dior, Fendi, Louis Vitton czy Zegna, osobiście projektował domy dla Calvina Kleina, Giorgio Armaniego, Donny Karan czy jacht dla Valentino. W 2013 roku znalazł się na liście magazynu Fast Company wśród 100 najbardziej kreatywnych ludzi w biznesie.
www.petermarino.com

fot Nathalie Zaouati


na zdjęciu: Olivier Echaudemaison- dyrektor artystyczny Guerlain,
Natalia Vodianowa- muza Guerlain oraz PapForma


.

Patuszyńska for Peter Marino/ PapFormy i NonFormy (2013, 2014, 2019)Patuszyńska for Peter Marino/ PapFormy (2016)
Grupa PapForm przeznaczona do domu prywatnego w górach we Francji, h.10-15 cmPatuszyńska for Peter Marino (2017)/ TransFormy Plus (Bastards series)
Para TransForm Plus przeznaczona do domu prywatnego w Fechy (Szwajcaria).
h. 50 cmThe Modern House x Laura Fulmine Apartment, Television Centre, Londyn
Praca z serii TransFormy Plus (2017, Talavera Tales) trafiła do dwupoziomowego pokazowego penthouse'u w kultowym londyńskim Television Centre, które do 2012 roku było siedzibą BBC. Za wystrój Art Apartment 708 odpowiedzialna jest stylistka i scenografka Laura Fulmine.
www.themodernhouse.com/journal/laura-fulmine-tvc-apartment
‬‬